ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ եւ Ասիական զարգացման բանկի աջակցությամբ փետրվարի 28-ին խորհրդարանում շարունակվել է  «Պետություն-մասնավոր գործընկերություն օրենսդրության ընթացակարգերը եւ միջազգային փորձը» թեմայով աշխատաժողովը:
Ասիական զարգացման բանկի ծրագրի համակարգող Վահե Հովհաննիսյանի խոսքով՝ նման աշխատաժողովների միջոցով իրազեկումը հնարավորություն է ընձեռում որոշումներ կայացնելիս ճիշտ կողմնորոշվել՝ հնարավորինս նվազեցնելով ռիսկային գործոնները:
Քննարկվել են մասնավոր նախաձեռնություններին, նորարարություններին, համատեղ ձեռնարկությունների առավելություններին ու թերություններին, հիմնական մարտահրավերներին վերաբերող հարցեր:
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը, շնորհակալություն հայտնելով Ասիական զարգացման բանկի ներկայացուցիչներին աջակցության համար, հույս է հայտնել, որ համագործակցությունը շարունակական կլինի:

On February 28, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs and with the support of the Asian Development Bank in the parliament the workshop on the theme The Procedures of the Public-Private Partnership (PPP) Legislation and the International Experience continued.
According to the Program Coordinator of the Asian Development Bank Vahe Hovhannisyan, the awareness through such workshops gives opportunity to get oriented in a right way reducing the risk factors as much as possible.
Items on private initiatives, innovations, the advantages and shortcomings of the joint ventures and the main challenges were discussed.
Expressing his gratitude to the representatives of the Asian Development Bank for the support the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs expressed hope that the cooperation would be continuous.