ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ եւ Ասիական զարգացման բանկի աջակցությամբ փետրվարի 28-ին խորհրդարանում շարունակվել է  «Պետություն-մասնավոր գործընկերություն օրենսդրության ընթացակարգերը եւ միջազգային փորձը» թեմայով աշխատաժողովը:
Ասիական զարգացման բանկի ծրագրի համակարգող Վահե Հովհաննիսյանի խոսքով՝ նման աշխատաժողովների միջոցով իրազեկումը հնարավորություն է ընձեռում որոշումներ կայացնելիս ճիշտ կողմնորոշվել՝ հնարավորինս նվազեցնելով ռիսկային գործոնները:
Քննարկվել են մասնավոր նախաձեռնություններին, նորարարություններին, համատեղ ձեռնարկությունների առավելություններին ու թերություններին, հիմնական մարտահրավերներին վերաբերող հարցեր:
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը, շնորհակալություն հայտնելով Ասիական զարգացման բանկի ներկայացուցիչներին աջակցության համար, հույս է հայտնել, որ համագործակցությունը շարունակական կլինի:

28 февраля по инициативе Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам и при содействии Азиатского банка развития (ADB) в парламенте продолжился семинар на тему “Законодательные процедуры  государственно-частного партнерства и международный опыт”.
По словам координатора программы ADB В.Ованнисяна, осведомление посредством подобных семинаров позволяет при вынесении решений правильно сориентироваться, по возможности снижая факторы риска.
Обсуждены вопросы, касающиеся частных инициатив, инноваций, преимуществ и недостатков совместных предприятий, основных вызовов.
Председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян, поблагодарив представителей ADB за содействие, выразил надежду, что сотрудничество будет последовательным.